حاج سید رضا عارفی بنیان گذار شیرین کهن عارفی

حاج سید رضا عارفی متولد شهریور ماه سال یکهزار و دویست و نود و دو (۱۲۹۲) در محله ای قدیمی «گذر جدا » قم دیده به جهان گشود .
در همان سنین کودکی پدرش را از دست داد و برای گذران زندگی در سنین نوجوانی به همراه برادرش و با پشتوانه و همت مادر عزیزشان مغازه ای کوچک در بازار قدیم قم اختیار کردند . همت و پشتکار و پس از چندی کسب تجربه در این زمینه تولیدات این خانواده به دلیل کیفیت  و طعم مناسب شهره ای در شهر یافت و جز نام های مشهور در زمینه تولید حلوای قمی (سوهان) گردید .
 
فروشگاه حاج سید رضا عارفی
دیری نپایید که این حلوا  با نام عارفی عجین گردید و  تا به همین امروز سوهان گل نازک را که شهرت آن در اختیار این خانواده بود را با نام عارفی میشناسند.
 
طی سال های 1390-1352 پس از تلاش فراوان برادران و کسب تجربه ای بالا در این زمینه، فرزندان جهت توسعه و افزایش فروش و بالا بردن نام این برند خانوادگی که به مجموعه اضافه شدند و ماحصل آن موجب شد که طی 40 سال این کسب و کار پخته تر و مشهورتر گردد.
 
این دوران بهترین دوران فروش و مشتری مداری برند عارفی طی سال های کاری اش بوده است.
 
حاج سید رضا عارفی در روز یکم بهمن ماه سال یکهزار و سیصد و نود (۱۳۹۰) دار فانی را وداع گفت.ایشان در طول حیات خود تا اخرین روز زندگی اش دلسوزانه و به طور مستقیم نظاره گر تولیدات بود.
سوهان قدیم عارفی
حاج سید رضا عارفی در روز یکم بهمن ماه سال یکهزار و سیصد و نود (۱۳۹۰) دار فانی را وداع گفت.

ایشان در طول حیات خود تا اخرین روز زندگی اش دلسوزانه و به طور مستقیم نظاره گر تولیدات بود.
 
از سال ۱۳۹۳ به بعد، دوره تغییر در نگرش های سنتی تولید و عرضه محصولات متنوع تر می باشد. 

و سایر شیرینی هاو… انجام داده اند.
 
علاوه بر موارد ذکر شده و واحد های موجود شرکتی دیگر در سال 1393 با نام شیرین کهن عارفی قم تاسیس گردیده و برندی به همان نام به ثبت رسیده است. 

تا در ادامه روند توسعه ای گذشته کام هم میهنان را شیرین نماید.
طریقه ساخت سوهان عارفی